Sabıka Kaydı Alma

e-Devlet Sistemi Üzerinden Ücretsiz Alabilirsiniz.
e-Devlet’in sayesinde için adliyeye gidip sıra bekleme dönemi sona erdi. 1 TL ile PTT’den alınan e-Devlet şifresi ile 200’den fazla işlem yapmak mümkündü. e-Devlet’ sistemine giriş yapılarak Adalet bakanlığı kısmından alma bölümüne girerek gerekli bilgileri doldurarak sabıka kaydınızı alabilirsiniz. e-Devlet kapısından alınacak belgenin ne için kullanılacağı bilgisi, belgenin geçerliğinde etkili olduğundan, vatandaşlarımızın söz konusu belgeyi alma sürecinde bu bilgileri dikkatlice tanımlamaları gerekiyor.

e-Devlet Kapısı kullanıcıları çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, e-Devlet Kapısı üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin TC kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece muhtemel sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.

Sabıka Kaydı Almak için Tıklayınız

e-Devlet Üzerinden Sabıka Kaydı Alınabilmesinin Koşulları


e-Devlet portalı üzerinden adli sicil sorgulama ekranına girildiğinde bir uyarı bulunuyor. Buna göre, adli sicil kaydı için bazı kısıtlamalar bulunuyor:

  • Bir kişi, günde en fazla 4 adet adli sicil sorgusu yapılabiliyor. Ancak yapılan sorgu sonunda dilediği kadar çıktı alınabiliyor.
  • Sabıka kaydı belgesinin nerede kullanılacağı bilgisinin tanımlanması önemli olarak belirtilmiş. Aksi durumda belgeyi ilgili kurumda kullanamayabilirsiniz.
  • Oluşturulacak belge üzerindeki barkod ve T.C. kimlik numarası üzerinden ilgili kurumun Adli Sicil Doğrulama Hizmeti ile geçerlilik sorgulaması yapılabileceği belirtilmiş.
  • Yukarıda belirtilen koşulların kabul edildiğine ilişkin kutu tıklanmazsa sorgu menüsü açılmıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Avea faturalı yada faturasız hattınız var ve kalan dakikanızı öğrenmek istiyorsanız doğru sayfadasınız.Hattınızda kaç dakikanız, kaç SMS’iniz,
AÖF Kayıt Sorgulama işlemi için aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan sonra sayfanın sağ en altında yer alan T.C. Kimlik No bölümüne kimlik
Avea İnternet Paketleri’nde kota bilgimi nasıl sorgulayabilirim? Avea internet paketi sorgulama ve avea kalan internet paketini detaylı öğrenmek
KYK Borç Sorgulama Öğrenim kredisi borçları bir anda popüler oldu, zira 26 yaşına gelmemiş olup da evlenenlerin borçları silinecek. Öğrenim

Toplam 0 Yorum Yapılmış

Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
Kategoriler

Popüler İçerikler

Avea faturalı yada faturasız hattınız var ve kalan dakikanızı öğrenmek
AÖF Kayıt Sorgulama işlemi için aşağıdaki bağlantıdan giriş yaptıkdan

Son Gelen Yorumlar